TopYacht Software: Safety Beach Sailing Club - 19/12/2015 4:04:47 PM

RACE 2 [19/12/2015] Open Bic Pre Worlds


Printed on : 19/12/2015 4:04:47 PM

Fleet Results results Start : 11:30
Place Sail No Boat Name Skipper Score
1 8131 Snapper Crapper SEAN HERBERT 1.0
2 7579 Jim-Bob Lennarr Froham 2.0
3 7373 NA1 Jack Challands 3.0
4 8123 Swoosh MICHAEL PARKS 4.0
5 7652 Jester JESS HARPER 5.0
6 7558 Speedy I VERONIKA ZIVNA 6.0
7 8414 Sloth Express PATRICK DISTEFANO 7.0
8 8055 Whaka Bic LIAM HERBERT 8.0
9 8081 Aslan MATEO LAMIOT 9.0
10 7553 samoa SHUNSUI OISHI 10.0
11 7448 The blue line BRANDON DEMURA 11.0
12 8118 John-Boy Magnus Froham 12.0
13 8115 Bictorious RACHEL PEDERSEN 13.0
14 7367 faBICulous GRAINNE SNOOKS 14.0
15 7290 Victoire YOUENN BERTIN 15.0
16 7469 Lil' Weapon GRACE LAZZAR 16.0
17 8107 TBA FRAISER LEISHMAN 17.0
18 7822 turtle CHRIS CAMPBELL 18.0
19 7463 Seawolf AARON GREEN 19.0
20 7262 Aquaplane ANTON SCHWARZE 20.0
21 7555 Speedy II KATERINA ZIVNA 21.0
22 7400 Bic'O'Ben BEN HODDER 22.0
23 7407 BICatti Kesar Sing 23.0
24 6435 Aaracon CONALL GREEN 24.0
25 6145 hoo roo NOAH QUINLAN 25.0
26 7611 Mr Majestic REIF OLIVER 26.0
27 7266 hiccup OLIVER HORDERN 27.0
28 6047 Pat Bic PATRICK LAZZAR 28.0
29 7261 Bickering RION MORGAN 29.0
30 8358 ?? ? ? 30.0
31 6526 GO GEMMA OLIVER 31.0
32 8137 searover EMERSON LEISHMAN 32.0
33 7488 TBA CLAIRE CAMPBELL 33.0
DNF 7285 Erik WIL BARRETT 45.0
DNF 8130 Flying Fish MATTHEW WHITAK WHITA 45.0

Under 19 results Start : 11:30
Place Sail No Boat Name Skipper Score
1 7558 Speedy I VERONIKA ZIVNA 1.0
2 8055 Whaka Bic LIAM HERBERT 2.0
3 7488 TBA CLAIRE CAMPBELL 3.0

Under 16 results Start : 11:30
Place Sail No Boat Name Skipper Score
1 8131 Snapper Crapper SEAN HERBERT 1.0
2 7373 NA1 Jack Challands 2.0
3 8123 Swoosh MICHAEL PARKS 3.0
4 7652 Jester JESS HARPER 4.0
5 8414 Sloth Express PATRICK DISTEFANO 5.0
6 8081 Aslan MATEO LAMIOT 6.0
7 7553 samoa SHUNSUI OISHI 7.0
8 7448 The blue line BRANDON DEMURA 8.0
9 8115 Bictorious RACHEL PEDERSEN 9.0
10 7367 faBICulous GRAINNE SNOOKS 10.0
11 7290 Victoire YOUENN BERTIN 11.0
12 7469 Lil' Weapon GRACE LAZZAR 12.0
13 8107 TBA FRAISER LEISHMAN 13.0
14 7822 turtle CHRIS CAMPBELL 14.0
15 7463 Seawolf AARON GREEN 15.0
16 7262 Aquaplane ANTON SCHWARZE 16.0
17 6526 GO GEMMA OLIVER 17.0

Under 13 results Start : 11:30
Place Sail No Boat Name Skipper Score
1 7579 Jim-Bob Lennarr Froham 1.0
2 8118 John-Boy Magnus Froham 2.0
3 7555 Speedy II KATERINA ZIVNA 3.0
4 7400 Bic'O'Ben BEN HODDER 4.0
5 7407 BICatti Kesar Sing 5.0
6 6435 Aaracon CONALL GREEN 6.0
7 6145 hoo roo NOAH QUINLAN 7.0
8 7611 Mr Majestic REIF OLIVER 8.0
9 7266 hiccup OLIVER HORDERN 9.0
10 6047 Pat Bic PATRICK LAZZAR 10.0
11 7261 Bickering RION MORGAN 11.0
12 8358 ?? ? ? 12.0
13 8137 searover EMERSON LEISHMAN 13.0
DNF 7285 Erik WIL BARRETT 24.0
DNF 8130 Flying Fish MATTHEW WHITAK WHITA 24.0